تاریخ : 1398/05/08 || بازدید : 200

مایع لنز

  مایع لنزمتخصص چشم لنز طبی و لنز رنگی

مایع لنز

قطعا شستشو و تمیز کردن لنز چشم   در لیست علاقه مندی های هر کسی نیست، اما مصرف کنندگان لنزهای تماسی آن را روزانه انجام می دهند. پس از گذراندن شب در محلول مخصوصلنز را تمیز کرده و از لنز نگهداری میکنند.

از لحاظ تاریخی، بیست سال پیش، تمیز کردن لنزهای تماسی به طور کلی یک فرایند چند مرحله ای بود که نیاز به پاک کننده، یک عامل ضد عفونی کننده، محلول مخصوص برای شستشوی عامل پاک کننده یا ضد عفونی کننده و یک قرص آنزیم گاه به گاه برای حذف پروتئین از مایع اشک آور بود.

اما گام های بیشتر وجود دارد، احتمال بیشتری دارند که استفاده کنندگان به درستی آنها را دنبال نکنند و یا احتمالا عفونت های خطرناک را افزایش دهند  Srini Venkatesh مدیر ارشد توسعه محصولات مراقبت از لنز در Bausch & Lomb می گوید نوجوانان فقط بدنبال شروع راحت برای استفاده از لنزهای تماسی هستند و به احتمال زیاد به دنبال سیستم های پیچیده استفاده و نگهداری نیستند.
در پاسخ، تولید کنندگان سیستم های یک مرحله ای را برای لنزهای نرم افزاری که امروزه بازار را تسخیر می کنند، توسعه دادند. این سیستم ها دارای دو نوع، پراکسید و چند منظوره می باشد. هر دو شامل پاک کننده ها، مانند ترکیبات بیسفسفونات، برای شکستن پروتئین هایی که به لنزها یا سورفکتانت ها مانند کوپلیمرهای بلوک متصل می شوند، در تعامل با لنز پروتئین دخالت دارند. این راه حلها معمولا شامل عوامل مرطوب کننده یا تهویه کننده مانند سلولز، پروپیلن گلیکول یا پلی وینیل پیرولیدون هستند، مواد تشکیل دهنده که رهبر جهانی تحقیقات Ciba Vision، لین لین وینتنون، امیدوار است کاربران را به این نتیجه برساند: "وای! این عالی است!" همچنین بافر برای حفظ PH و مواد نگهدارنده چشم برای حفظ عمر مفید وجود دارد.
تفاوت بین پراکسید و راه حل های چند منظوره نهفته در چگونگی ضد عفونی شدن آنها است. سیستم های پراکسید، به عنوان نام آنها نشان داده میشوند، استفاده از پراکسید به عنوان عامل ضد عفونی که آنها معمولا شامل دو جزء هستند: یک محلول پراکسید 3٪ و یک کاتالیزور خنثی سازی. در حالی که پراکسید کار خوبی دراز بین بردن هر میکروب  روی لنز داشته باشد، این بسیار چشمگیر نیست، بنابراین پلاتین، پالادیوم یا کاتالیزور نقره ای در مورد لنزهای تماسی استفاده می شود تا به طور کامل خنثی کردن محلول با کاهش پراکسید به اكسیژن و آب را تشکیل دهید.Venkatesh می گوید واکنش خنثی سازی پراکسید خود و نیز تولید محصول O2 از طریق محلول، ممکن است بیشتر به از بین بردن بیشتر میکروب ها کمک کند. به طور معمول، یک لنز مصرف کننده لنزهای خود را در محلول پراکسید و کاتالیز قرار می دهد و چهار تا شش ساعت بعد لنز آماده برای استفاده مجدد میشوند.

البته، پراکسید، چیزهای زیادی را به غیر از میکروب ها اکسید می کند، بنابراین یک جنبه ی دشوار برای فرمولاسيون راه حل، یافتن پاک کننده ها یا تهویه ی عامل هایی است که می توانند در محلول پراکسید بدون تخریب ذخیره شوند دارد.

Venkatesh اشاره می کند که راه حل های نگهداری  لنزهای تماسی به کمک محلولها نیا به فرمول شیمیایی منحصر بفرد میباشد. این راه حل ها دارای شش یا هفت ماده هستند که سازگاری آنها باید متعادل باشد، اما در مجموع بیش از 95 درصد از محتوای آب است. علاوه بر توجه به تعاملات شیمیایی، شیمیدانان نیز باید از مواد جذب شده به بطری ها و لوله ها آگاهی داشته باشند. Venkatesh می گوید: "هنگامی که شما با غلظت بسیار کم شروع می کنید، اگر حتی 10٪ کاهش یابد، می توانید تفاوت های زیادی در عملکرد داشته باشید." "هنر برای توسعه راه حل ها و مهارت های زیادی نیاز دارد".
برای اطلاعات بیشتر در خصوص لنز رنگی، لنز تماسی و لنز سخت و لنز نرم و لنز اسکرال کلیک کنید.

مرکز تخصصی چشم دانیال متخصص چشم (سینوهه سابق) و بیماری های چشم و همچنین نمایندگی اصلی لنزهای طبی و لنز رنگی با بهترین برندهای دنیا 

تلفن تماس:  02122221098 

 

آدرس: سعادت آباد - بلوار دریا - پلاک 30 
(برای دیدن آدرس دقیق روی نقشه و مسیریابی روی دکمه WAZE کلیک کنید)
 


کلمات کلیدیانواع لنز

آخرين محصولات
مراقبت هاي لنز
مراقبت هاي لنز
 مراقبت هاي لنز
محلول لنز
محلول لنز
 محلول لنز
نيستاگموس
نيستاگموس
  نیستاگموس
نگهداری لنز طبی
نگهداری لنز طبی
  نگهداری لنز طبی
لنزهای رنگی Freshlook
لنزهای رنگی Freshlook
  لنزهای رنگی freshlook
لنزهای رنگی ILLUSION Color
لنزهای رنگی ILLUSION Color
لنزهای رنگی ILLUSION COLOR
لنز طبی کاسمو
لنز طبی کاسمو
لنزهای طبی کاسمو
لنز فرکانسی
لنز فرکانسی
  لنز فرکانسی
مایع لنز
مایع لنز
  مایع لنز
مایع لنز
مایع لنز
  مایع لنز

مقالات تخصصی چشم پزشکی

سوزش چشم

سوزش چشم می توانند علل مختلفی از جمله ساده و پیچیده داشته باشند و احساس سوزش می تواند ...

بیشتر بخوانید

انواع لنزهای تماسی

لنزها بر حسب جنس، فاصله زماني براي تعويض و قابليت خوابيدن با لنز در شب تقسيم بندي مي شوند.

بیشتر بخوانید

تاثیرات آلودگی هوا بر چشم و پوست

آیا شدنی است، چشم‌های حساس را در هوای آلوده‌ بدون این‌که صدمه‌ای به آنها وارد شود، تمیز و سالم نگه داشت؟

بیشتر بخوانید

مقالات تخصصی انواع لنز و چشم پزشکی

بهترین برند های لنز در دنیا

سوالات متداول و تخصصی لنز

سوالات متداول درباره لنز رنگی، لنز طبی و چشم
جواب: در هر دو این جراحی ها از لیزر برای برداشتن لایه هایی از روی قرنیه استفاده می شود. در لازک این لایه برداری فقط در ناحیه خارجی قرنیه انجام می شود به همین دلیل بعضی از مشکلات در لایه برداری عمل لیزیک ایجاد می شود کمتر بوده اما دوره بهبودی طولانی تر بوده و درد بیشتری هم بعد از جراحی دارد.
جواب: در روش فمتو با استفاده از دستگاه لیزر فمتو سکند قطر کمتری از سطح قرنیه نسبت به لیزیک برداشته می شود و پس از ایجاد بی حسی با قطره چشم فمتو لیزر به قرنیه چشم تابانده می شود و برشی نازکی در سطح قرنیه ایجاد می کند. لایه برش خورده بعد از عمل به جای خود برگردانده می شود تا به عنوان پانسمان طبیعی از بافت جراحی شده محافظت می کند و احتیاجی به بخیه ندارد.
پاسخ: خود عمل چشم غیر از ریکاوری و یا کارهای قبل از عمل معمولا ده دقیقه طول می کشد و بیهوشی کامل ندارد و در اکثر مواقع حتی با قطره چشمی بی حس می کنند
جواب : آب مروارید به کدورت عدسی طبیعی چشم که در عنبیه قرار دارد گفته می شود و زمانی که بخش بزرگی از عدسی کدر می شود و بینایی طرف تا 50 درصد کاهش پیدا می کند باید عمل شود
در حال پاسخ: 1-حداقل سن 18 سال باشد 2- ثابت شدن نمره چشم در یکسال گذشته 3- ضخامت کافی برای قرنیه بعد از عکس برداری 4- نداشتن قوز قرنیه 5- عدم حاملگی و شیردهی 6- نداشتن بیماری های مانند دیابت، روماتیسم
معاینه کامل ساختمان چشم، اعمال و جراحیهای چشم توسط جراحان مجرب، دیدن ته چشم برای بیماران دیابتی، اعمال زیبایی پلک و بوتاکس، گرفتن فشار چشم، تعیین نمره چشم با دستگاههای کاملا کامپی

جهت آشنایی بیشتر با خدمات ما کلیک کنید
تهران - سعادت آباد - بلوار دریا - پلاک 30
برای دیدن آدرس دقیق کلیک کنید

لنز رنگی

لنز طبی

متخصص چشم