تاریخ : 1397/07/14 || بازدید : 595


متخصص چشم لنز طبی و لنز رنگی


لنز درون چشمی ,یک دیسک پلاستیکی شفاف ,سبک و باریک است که به منظور جایگزینی لنز طبیعی در چشم قرار داده می شود.در جراحی آب مروارید که لنز طبیعی چشم ,کدروتار می شود و نور به راحتی از آن عبور نمی کند ,تنها راه ازبین بردن آب مروارید ,بیرون اوردن لنز است . و چون چشم بدون لنز نمی تواند عمل تمرکز را به خوبی انجام دهد,باید یک لنز درون چشمی در چشم قرارداده شود . برای اصلاح دوربینی و نزدیک بینی عدسی چشم دست نخورده باقی می ماند و یک لنز قابل انعطاف از طریق شکاف کوچک جلوی عدسی چشم کاشته میشود.
در بيماراني که دوربيني و يا نزديک بيني شديد دارند ويا ضخامت قرنيه براي اصلاح با ليزر کافی نباشد، مي توان بدون خارج کردن لنز طبيعي چشم، با کار گذاشتن لنز داخل چشمي مخصوصي در داخل چشم عيب انکسار را اصلاح کرد. با اين عمل چون عدسي طبيعي چشم دست نخورده باقي مي ماند، قدرت تطابق چشم حفظ شده و افرادي که به سن پيرچشمي نرسيده باشند، علاوه بر ديد خوب دور، ديد نزديک خوبي نيز خواهند داشت. در اين عمل از طريق ايجاد برش بسيار کوچکي در محيط قرنيه، لنز ظريفي در جلوي لنز طبيعي چشم کار گذاشته مي شود تا نزديک بيني و يا دوربيني را اصلاح کند. 
اين لنزها انواع مختلف دارند. عده اي از آن ها در اتاق قدامي چشم (پشت قرنيه و جلوي عنبيه قسمت رنگي چشم) قرار مي گيرند و عده اي از آن ها در اتاق خلفي چشم (بر روي عدسي بيمار و در پشت عنبيه).
شکل های مختلف لنزهای درون چشمی
-لنز های یک کانونی
این لنز بینایی طبیعی را در یکی از فواصل دور یا نزدیک ایجاد می کند و برای تمرکز در خارج از محدوده آن فواصل باید از عینک استفاده کرد.
-لنز های چند کانونی
این لنز بینایی طبیعی را در بیش از یک محدوده از فاصله ها می دهد ولی امکان دارد فرد برای بینایی دقیق تر یا کارهای بحرانی نیاز به عینک داشته باشد .
مزیت لنزهای درون چشمی:

برخلاف لنزهای تماسی که احتیاج به تمیز کردن دارند و یا مدت دار هستند , این لنزها دایمی می باشند.
اين لنزها براي کساني پيشنهاد مي شود که شماره چشمشان بيشتر از محدوده قابل اصلاح با جراحي هاي ليزري قرنيه ( ليزيک، لازک و ....) است و يا ضخامت قرنيه کمي دارند. از انجاييکه اين عمل توأم با ريسک بالاتري است، در افرادي که نزديک بيني و دوربيني بالاتري دارند بکار مي رود. اين عمل عوارض بالقوه احتمالي مهمي نظير عفونت (اندوفتالميت) و کاهش سلولهاي اندوتليوم قرنيه دارد اما در در حال حاضر در اکثر کشورهاي جهان من جمله اروپا و امريکاي جنوبي با موفقيت زياد استفاده مي شود.تعداد زيادي از بيماران اينجانب که شرايط اين عمل را داشته اند با موفقيت در کلنيک هاي ونک و نگاه توسط اينجانب تحت عمل جراحي قرار گرفته اند. 
لنزهای داخل چشمی Phakic:
لنزهای رایج در آمریکا:
ICL استار: رایج ترین لنز در بازار آمریکاست که هر چند در اتاق خلفی قرار می گیرد اما به نظر می رسد عوارض آن از جمله ایجاد آب مروارید مشابه دیگر لنزهای اتاق قدامی باشد. شماره های نزدیک بینی از 3 تا 20 دیوپتر را اصلاح می کند اما آستیگماتیسم را از بین نمی برد قرار دادن آن از برش 3 میلی متر امکان پذیر است.
AMO verisyse: از آن به عنوان لنز شکست خورده نام می برند. این لنز قبل از ICL مورد تائید قرار گرفت.
عوارض آن بسیار کم و قابل قبول همچون ICL است. از برش 5 میلی متری وارد چشم می شود و زخم با بخیه بسته می شود در مجموع مورد قبول جراحان است.

لنزهای رایج اروپا:
Toric star ICL: هر چند این لنز هم مراحل تائیدش توسط FDA (سازمان غذا و دارو) به عنوان نتایج بهتر از ICL را پشت سر گذاشته اما در آمریکا در دسترس نمی باشد. در بقیه نقاط جهان این لنز به طور گسترده استفاده می شود و روز به روز بیشتر مورد قبول واقع می شود.
Amo veriflex: نسل تاشو (foldable) از لنز verisyse است که از برش کوچک قابل جاگذاری می باشد و محبوبیت روزافزون دارد.
لنز درون چشمی ایده آل:

زیست سازگاری

سازگاری اپتیکی

سازگاری مکانیکی

توانایی تا شدن و تغییر شکل

بازگشت به حالت اولیه

محل قرار گرفتن لنز:

یک لنز درون چشمی می تواند در مرکز مردمک چشم ,در جلوی عنبیه(اتاقک قدامی ) یا پشت عنبیه(اتاقک خلفی ) قرار گیرد .


امروزه رایج ترین مکان قرارگیری IOL ها ,اتاقک خلفی ,جایی که لنزطبیعی چشم قرار دارد ,می باشد .

مکان آن بستگی به نوع عمل جراحی و پزشک دارد .

 برای اطلاعات بیشتر در خصوص لنز رنگی، لنز تماسی و لنز سخت و لنز نرم و لنز اسکرال کلیک کنید.

مرکز تخصصی چشم دانیال متخصص چشم (سینوهه سابق) و بیماری های چشم و همچنین نمایندگی اصلی لنزهای طبی و لنز رنگی با بهترین برندهای دنیا تلفن تماس: 02188373720

 
آدرس: سعادت آباد - بلوار دریا - پلاک 30 
(برای دیدن آدرس دقیق روی نقشه و مسیریابی روی دکمه WAZE کلیک کنید)
 انواع لنز

آخرين محصولات
مراقبت هاي لنز
مراقبت هاي لنز
 
محلول لنز
محلول لنز
 
نيستاگموس
نيستاگموس
 
نگهداری لنز طبی
نگهداری لنز طبی
 
لنزهای رنگی Freshlook
لنزهای رنگی Freshlook
 
لنزهای رنگی ILLUSION Color
لنزهای رنگی ILLUSION Color
 
لنز طبی کاسمو
لنز طبی کاسمو
 
لنز فرکانسی
لنز فرکانسی
 
مایع لنز
مایع لنز
 
مایع لنز
مایع لنز
 

مقالات تخصصی چشم پزشکی

سوزش چشم

سوزش چشم می توانند علل مختلفی از جمله ساده و پیچیده داشته باشند و احساس سوزش می تواند ...

بیشتر بخوانید

انواع لنزهای تماسی

لنزها بر حسب جنس، فاصله زماني براي تعويض و قابليت خوابيدن با لنز در شب تقسيم بندي مي شوند.

بیشتر بخوانید

تاثیرات آلودگی هوا بر چشم و پوست

آیا شدنی است، چشم‌های حساس را در هوای آلوده‌ بدون این‌که صدمه‌ای به آنها وارد شود، تمیز و سالم نگه داشت؟

بیشتر بخوانید

مقالات تخصصی انواع لنز و چشم پزشکی

بهترین برند های لنز در دنیا

سوالات متداول و تخصصی لنز

سوالات متداول درباره لنز رنگی، لنز طبی و چشم
جواب: در هر دو این جراحی ها از لیزر برای برداشتن لایه هایی از روی قرنیه استفاده می شود. در لازک این لایه برداری فقط در ناحیه خارجی قرنیه انجام می شود به همین دلیل بعضی از مشکلات در لایه برداری عمل لیزیک ایجاد می شود کمتر بوده اما دوره بهبودی طولانی تر بوده و درد بیشتری هم بعد از جراحی دارد.
جواب: در روش فمتو با استفاده از دستگاه لیزر فمتو سکند قطر کمتری از سطح قرنیه نسبت به لیزیک برداشته می شود و پس از ایجاد بی حسی با قطره چشم فمتو لیزر به قرنیه چشم تابانده می شود و برشی نازکی در سطح قرنیه ایجاد می کند. لایه برش خورده بعد از عمل به جای خود برگردانده می شود تا به عنوان پانسمان طبیعی از بافت جراحی شده محافظت می کند و احتیاجی به بخیه ندارد.
پاسخ: خود عمل چشم غیر از ریکاوری و یا کارهای قبل از عمل معمولا ده دقیقه طول می کشد و بیهوشی کامل ندارد و در اکثر مواقع حتی با قطره چشمی بی حس می کنند
جواب : آب مروارید به کدورت عدسی طبیعی چشم که در عنبیه قرار دارد گفته می شود و زمانی که بخش بزرگی از عدسی کدر می شود و بینایی طرف تا 50 درصد کاهش پیدا می کند باید عمل شود
در حال پاسخ: 1-حداقل سن 18 سال باشد 2- ثابت شدن نمره چشم در یکسال گذشته 3- ضخامت کافی برای قرنیه بعد از عکس برداری 4- نداشتن قوز قرنیه 5- عدم حاملگی و شیردهی 6- نداشتن بیماری های مانند دیابت، روماتیسم
معاینه کامل ساختمان چشم، اعمال و جراحیهای چشم توسط جراحان مجرب، دیدن ته چشم برای بیماران دیابتی، اعمال زیبایی پلک و بوتاکس، گرفتن فشار چشم، تعیین نمره چشم با دستگاههای کاملا کامپی

جهت آشنایی بیشتر با خدمات ما کلیک کنید
تهران - سعادت آباد - بلوار دریا - پلاک 30
برای دیدن آدرس دقیق کلیک کنید

لنز رنگی

لنز طبی

متخصص چشم