تاریخ : 1397/04/15 || بازدید : 84


متخصص چشم لنز طبی و لنز رنگی

عفونت چشمی

چشم عضوی از بدن است که اگر روزی دچار اختلال شود، بخش عمده ای از زندگی ما را با مشکل مواجه می کند. یکی از شایع ترین اختلالاتی که ممکن است در چشم پدید آید، عفونت چشم است.

عفونت چشم بیماریی است که در اثر عوامل ویروسی، باکتریایی یا قارچی بوجود می‌آید.که در اثر نفوذ عوامل باکتریایی، ویروسی یا قارچی به بافت چشم یا بافت‌های اطراف آن بوجود می‌آید.

علایم عفونت چشمی

صورتی یا قرمز شدن کره چشم
ترشحات سبز، سفید یا زرد رنگ که در گوشه چشم جمع شود
اشک ریزی پیوسته از چشم
احساس وجود سنگ‌ریزه یا هر جسم خارجی دیگر هنگام پلک زدن
خشک شدن پلک‌ها به هنگام خواب
احساس ردن  یک توده‌ی دردناک و قرمز در ریشه مژه‌ها
انواع عفونت چشمی

کونژکتیویت (pink eye): یکی از عفونت‌های شایع چشم، چشم صورتی می‌باشد که در گروه سنی کودکان بسیار شایع می‌باشد. به همین علت مربیان مهدکودک‌ها و معلمان بیشتر مستعد ابتلا به این بیماری هستند.

 

کراتیت آمیبی یا کراتیت اکانتوموبا: افرادی که از کنتاکت لنز استفاده می‌کنند در معرض ابتلا به این نوع عفونت قرار دارند که معمولا به علت شنا کردن فرد در شرایطی که لنز روی چشم قرار دارد بوجود میاید. به همین خاطر اگر از لنز تماسی استفاده می‌کنید حتما قبل از شنا یا وارد شدن در وان حمام کنتاکت لنز خود را بردارید و یا بلافاصله بعد از بیرون امدن از اب کنتاکت لنز خود را ضد عفونی کنید.

 

کراتیت قارچی: این عفونت در سال ٢٠٠۶ به صورت یک همه گیری جهانی در کسانی که از لنز تماسی استفاده می‌کردند اتفاق افتاد. علت بروز این واقعه آلودگی محلول‌های نگهدارنده لنز بود. یکی دیگر از علت‌های این عفونت قارچ فوزاریوم است که معمولا در مواد ارگانیک و بیشتر بدنبال خراش چشمی متعاقب برخورد با شاخه های درختان اتفاق می‌افتد.

 

اندوفتالمیت: هنگامی‌که عامل میکروبی و بویژه عامل باکتریال به داخل چشم نفوذ کند بسیار مخاطره آمیز بوده و در صورت عدم درمان سریع و موثر باعث نابینایی می‌گردد. این عفونت چشم ممکن است به دنبال وارد شدن جسم تیزی به داخل چشم و یا به دنبال جراحی‌های چشمی مثلا جراحی کاتاراکت اتفاق افتد بطوری که در سوراخ شدن‌ها و آسیب های جدی چشمی ۴تا ٨٪ احتمال بروز اندوفتالمیت وجود دارد.

 

تراخم: تراخم نوع دیگری از عفونت‌های چشم می‌باشد که لایه داخلی پلک را درگیر کرده و در نهایت سبب اسکار (اسکار به آثار به جا مانده روی پوست بعد از بهبود یک آسیب پوستی می‌گویند) و جای زخم ناشی از آن می‌شود که بدنبال آن به داخل برگشتن پلک و برخورد آزاردهنده نوک مژه ها به قرنیه و بالاخره آسیب قرنیه را به دنبال خواهد داشت که همین موضوع به کوری فرد می‌انجامد. رعایت بهداشت مناسب و در دسترس بودن و استفاده از انتی بیوتیک‌های مناسب خوراکی نقشی اساسی در درمان و کنترل تراخم به عهده دارد.

 

عفونت چشمی واگیر داشته و به راحتی از فرد مبتلا قابل سرایت به افراد سالم می‌باشند؛ از جمله راه‌های سرایت، دست دادن و روبوسی با افراد مبتلا و استفاده از حوله مشترک است.

 

جلوگیری از عفونت چشمی موثر است :

از دست زدن به صورت و چشم های خود جلوگیری کنید . اگر باید دارویی را به داخل چشم خود بریزید و یا کرمی را برای دور چشم خود استفاده کنید، حتما قبل از این کار،دست های خود را با آب و صابون بشویید.

افراد بایستی به هنگام استفاده از استخرهای عمومی از عینک های چشمی مخصوص شنا استفاده کنند، چرا که ممکن است دچار عفونت های ویروسی شوند.

لوازم بهداشتی شخصی خود را به فرد دیگری ندهید. حوله شخصی داشته باشید و لوازمی مانند حوله، لباس و بالش خود را هر چند وقت یک‌بار بشویید.

در صورت بروز هر گونه مشکل و علامت غیرطبیعی در چشم خود، سریعا به چشم‌پزشک مراجعه کنید.

از آرایش کردن چشم پرهیز کنید و از برخورد لوازم آرایش با چشم جدا پرهیز کنید . ممکن است مواد آرایشی فاسد شده باشند و یا مرغوب نباشند و چشم شما نسبت به آنها حساسیت داشته باشد.

اگر در محیطی کار خود با مواد شیمیایی سروکار دارید، حتما از عینک های مخصوصی که محافظت کننده چشم شما در برابر آسیب مواد شیمیایی هستند، استفاده کنید.

در محیط های با آب و هوای گرم و خشک، پرگرد و غبار و هنگام وزش باد از چشم های خود محافظت کنید.

شستشوی چشم با شامپوی بچه در پیشگیری از بروز عفونت چشمی موثر است، زیرا بسیاری ازعفونت چشمی از زیر مژه ها شروع می شود.

از انواع لنز رنگی ندا فاضل در کلینیک دانیال دیدن فرمایید

 
آدرس: سعادت آباد - بلوار دریا - پلاک 30
(برای دیدن آدرس دقیق روی نقشه و مسیریابی روی دکمه WAZE کلیک کنید)انواع لنز

آخرين محصولات
لنزهای اسکرال و کاربردهای آن
لنزهای اسکرال و کاربردهای آن
 
لنز نرم
لنز نرم
 
موارد درمان با لنزهای پزشکی
موارد درمان با لنزهای پزشکی
 
لنزهای سخت
لنزهای سخت
 
لنز رنگی
لنز رنگی
 
عفونت چشمی
عفونت چشمی
 
لنز های تماسی قابل تعویض
لنز های تماسی قابل تعویض
 
درمان تبخال چشمی
درمان تبخال چشمی
 
درمان سوزش چشم
درمان سوزش چشم
 
تومورهای چشمی
تومورهای چشمی
 

کلینیک چشم دانیال,لنز رنگی

لنز رنگی اگر چه ممكن است از نگاه مصرف كننده تنها یك وسیله زیبائی و آرایشی محسوب شود اما باید بدانید كه این وسیله یك وسیله طبی است و مانند همه آنچه در طب وجود دارد خالی از عارضه نیست. همه پزشكان به عوارض این لنزها كاملا واقفند و در هنگام تجویز لنز تمام جوانب قضیه را در نظر میگیرند و نكات زیادی را به بیمارانشان یادآور میشوند. نحوه گذاشتن،برداشتن،زمان استفاده، مدت مجاز مصرف و طرز نگهداری لنزها را نكته به نكته به تمام بیمارانشان آموزش میدهند و علائم و نشانه‌های هشدار دهنده را بارها و بارها متذكر میشوند. خانم جوان ذكر شده،در بهترین شرایط و در نهایت خوشبینی فقط شاید با پیوند قرنیه بتواند بخشی از بینائی خود را باز یابد. اگر به مراكز چشم پزشكی مراجعه كنید متاسفانه روزانه با موارد كم و بیش مشابه فراوانی رو به رو خواهید شد.

ادامه مطلب
لنز رنگی , التهاب رنگدانه ای چشم , انواع عفونت های چشمی , التهاب عصب بینایی , انواع لنزهای تماسی , تاثیرات_آلودگی هوا بر چشم و پوست


کلینیک چشم دانیال,متخصص چشم

شاخه‌ای از پزشکی است که با آناتومی، فیزیولوژی و بیماریهای چشم، پلک و مجرای اشکی سر و کار دارد. یک متخصص چشم در تشخیص و درمان بیماریهای طبی و جراحی چشم انسان مهارت دارد. چشم انسان می‌تواند دچار حوادث و بیماریهای مختلف گردد مانند عفونت میکروبی چشم، آب سیاه، آب مروارید، گل مژه، دکولمان شبکیه و ... از آنجا که چشم‌پزشکان بر روی چشم جراحی هم انجام می‌دهند این تخصص تخصصی جراحی و طبی است. متخصص چشم پزشکی کیست؟ تخصص چشم شاخه‌ای از پزشکی است که با آناتومی، فیزیولوژی و بیماریهای چشم، پلک و مجرای اشکی سر و کار دارد. یک متخصص چشم پزشکی در تشخیص و درمان بیماریهای طبی و جراحی چشم انسان مهارت دارد. چشم انسان می‌تواند دچار حوادث و بیماریهای مختلف گردد مانند عفونت میکروبی چشم، آب سیاه، آب مروارید، گل مژه، دکولمان شبکیه و …مقالات تخصصی چشم پزشکی