تاریخ : 1397/04/11 || بازدید : 116


متخصص چشم لنز طبی و لنز رنگی

درمان تبخال چشمی

 ویروس تبخال متاسفانه در چشم برخی از افراد از جمله قرنیه ظاهر می‌شود که متاسفانه درمان سختی دارد و گاهی اوقات باعث می‌شود که جای حمله ویروسی یا جای زخم روی قرنیه چشم باقی بماند و هر گاه که این بیمار تحت تاثیر عوامل فشار روحی، روانی و بیماری‌های ذهنی قرار می‌گیرد این ویروس می‌تواند بر روی چشم فعال شود و زخم دوباره عود کند که این یکی از ویروس‌های خطرناک و مشکل آفرین است که نه تنها روی قرنیه تاثیر می گذارد بلکه درون چشم را نیز متاثر می‌کند. 

دو نوع از ویروس هرپس سیمپلکس وجود دارد: نوع یک، همان نوعی است که تولید تب خال می کند و می تواند چشم را نیز درگیر کند. نوع دو از طریق جنسی منتقل می شود و به ندرت مشکلات چشمی ایجاد می کند.

تقریبا تمام افراد در دوران کودکی در معرض ویروس نوع یک قرار می‌گیرند و این در حالی است که عفونت اولیه خفیف بوده و معمولا ایجاد گلودرد یا زخم در دهان کرده و خود به خود بهبود می‌یابد. معمولا منبع این بیماری یکی از افراد فامیل یا یک دوست است که این ویروس را در بزاق یا ترشحات بینی یا ضایعه فعال دهانی خود دارد. 

نوع درمان به جدی بودن عفونت بستگی دارد. معمولا عفونت ملایم با داروهای موضعی و گاهی اوقات ضد ویروس های خوراکی درمان می شود. ممکن است چشم پزشک تان از خراش دادن آرام ناحیه آسیب دیده قرنیه برای حذف سلول های بیمار استفاده کند. در موارد ایجاد جوشگاه زخم جدی و از دست رفتن بینایی احتمال دارد پیوند قرنیه لازم باشد.

 در گام اول، عفونت چشمی با استفاده از قطره‌ها، پمادهای چشمی و گاهی داروهای ضد ویروسی خوراکی درمان می‌شودافرادی که به طور مکرر دچار عفونت چشمی ناشی از ویروس تبخال می‌شوند، پس از مدتی، قرنیه‌شان که یک بافت شفاف است، تبدیل به یک شیشه مات می‌شود و ممکن است برای بهبود دیدشان، به پیوند قرنیه نیاز پیدا کنند که اگر لایه‌های عمقی تر قرنیه گرفتار شده باشد، ممکن است چشم‌پزشک علاوه بر موارد بالا، از قطره‌های کورتیکو استروئیدی (کورتون) نیز برای کاهش التهاب استفاده کند. ولی این موضوع را نباید فراموش کرد که استفاده از قطره‌های کورتیکواستروئیدی حتما باید تحت نظر دقیق پزشک باشد، زیرا در غیر این صورت آسیب‌های جدی به چشم وارد می‌کند. 

در صورتی که چند عود را تجربه می کنید از لنزهای تماسی استفاده نکنید.

  

در صورتی که نشانه های تبخال چشمی شروع به عود کرد نزد چشم پزشک بروید.

 
آدرس: سعادت آباد - بلوار دریا - پلاک 30
(برای دیدن آدرس دقیق روی نقشه و مسیریابی روی دکمه WAZE کلیک کنید)
 انواع لنز

آخرين محصولات
لنزهای اسکرال و کاربردهای آن
لنزهای اسکرال و کاربردهای آن
 
لنز نرم
لنز نرم
 
موارد درمان با لنزهای پزشکی
موارد درمان با لنزهای پزشکی
 
لنزهای سخت
لنزهای سخت
 
لنز رنگی
لنز رنگی
 
عفونت چشمی
عفونت چشمی
 
لنز های تماسی قابل تعویض
لنز های تماسی قابل تعویض
 
درمان تبخال چشمی
درمان تبخال چشمی
 
درمان سوزش چشم
درمان سوزش چشم
 
تومورهای چشمی
تومورهای چشمی
 

کلینیک چشم دانیال,لنز رنگی

لنز رنگی اگر چه ممكن است از نگاه مصرف كننده تنها یك وسیله زیبائی و آرایشی محسوب شود اما باید بدانید كه این وسیله یك وسیله طبی است و مانند همه آنچه در طب وجود دارد خالی از عارضه نیست. همه پزشكان به عوارض این لنزها كاملا واقفند و در هنگام تجویز لنز تمام جوانب قضیه را در نظر میگیرند و نكات زیادی را به بیمارانشان یادآور میشوند. نحوه گذاشتن،برداشتن،زمان استفاده، مدت مجاز مصرف و طرز نگهداری لنزها را نكته به نكته به تمام بیمارانشان آموزش میدهند و علائم و نشانه‌های هشدار دهنده را بارها و بارها متذكر میشوند. خانم جوان ذكر شده،در بهترین شرایط و در نهایت خوشبینی فقط شاید با پیوند قرنیه بتواند بخشی از بینائی خود را باز یابد. اگر به مراكز چشم پزشكی مراجعه كنید متاسفانه روزانه با موارد كم و بیش مشابه فراوانی رو به رو خواهید شد.

ادامه مطلب
لنز رنگی , التهاب رنگدانه ای چشم , انواع عفونت های چشمی , التهاب عصب بینایی , انواع لنزهای تماسی , تاثیرات_آلودگی هوا بر چشم و پوست


کلینیک چشم دانیال,متخصص چشم

شاخه‌ای از پزشکی است که با آناتومی، فیزیولوژی و بیماریهای چشم، پلک و مجرای اشکی سر و کار دارد. یک متخصص چشم در تشخیص و درمان بیماریهای طبی و جراحی چشم انسان مهارت دارد. چشم انسان می‌تواند دچار حوادث و بیماریهای مختلف گردد مانند عفونت میکروبی چشم، آب سیاه، آب مروارید، گل مژه، دکولمان شبکیه و ... از آنجا که چشم‌پزشکان بر روی چشم جراحی هم انجام می‌دهند این تخصص تخصصی جراحی و طبی است. متخصص چشم پزشکی کیست؟ تخصص چشم شاخه‌ای از پزشکی است که با آناتومی، فیزیولوژی و بیماریهای چشم، پلک و مجرای اشکی سر و کار دارد. یک متخصص چشم پزشکی در تشخیص و درمان بیماریهای طبی و جراحی چشم انسان مهارت دارد. چشم انسان می‌تواند دچار حوادث و بیماریهای مختلف گردد مانند عفونت میکروبی چشم، آب سیاه، آب مروارید، گل مژه، دکولمان شبکیه و …مقالات تخصصی چشم پزشکی