تاریخ : 1397/04/11 || بازدید : 94


متخصص چشم لنز طبی و لنز رنگی

درمان سوزش چشم

سوزش چشم می توانند علل مختلفی از جمله ساده و پیچیده داشته باشند و احساس سوزش می تواند با علائم دیگر مانند خارش، درد چشم، چشم های آبریزش یا تخلیه رخ دهد.

 اغلب، سوزش چشم ناشی از تاثیرات غیر قابل اجتناب محیطی، مانند باد قوی یا گرده های بالایی است. با این حال، احساسات مشابه می تواند نشانه های یک مشکل جدی چشم را بدهد که نیاز به مراقبت های پزشکی دارد. برای انتخاب درمان مناسب، ابتدا علت (یا علت) سوزش چشم خود را تعیین کنید گاهی اوقات به راحتی می توان گفت که چه چیزی سبب سوزش چشم می شود. به عنوان مثال، ممکن است چشمان شما در صورت استفاده از مواد شیمیایی در آنها، مانند مواد شامپو، کلرناشی از استخر شنا یا کرم های ضد آفتاب موجب سوزش شود. از دلایل رایج دیگر که می توانند چشمان شما را بسوزاند شامل لوازم آرایشی، مرطوب کننده های پوست، صابون و محصولات تمیز کننده است. 

استفاده از لنزهای تماسی برای مدت طولانی نیز می توانند چشم شما را سوزانند.

 سوختگی های چشم نیز می توانند از تحریکات زیست محیطی مانند دود، دود، گرد و غبار، قالب، گرده و حیوانات خانگی جلوگیری کنند. اگر به هر یک از این مواد آلرژی دارید، آنها احتمالا بیشتر چشم شما را می سوزانند. 

گرچه وجود چیزی در چشمان شما می تواند سبب سوزش آنها شود، سوزش چشم بعضی اوقات می تواند وضعیت چشم را نشان دهد. به عنوان مثال، شرایطی مانند روتاسازی چشم، چشم های خشک و بلفاریت می توانند علائم سوزش چشم را ایجاد کنند.

 در واقع، چیزی که موجب التهاب می شود احساس سوزش ایجاد می کند. آلرژی های چشم، و همچنین عفونت های باکتری و ویروسی چشم می تواند باعث التهاب شود که منجر به سوزش چشم می شود. حتی یک سرماخوردگی یا آنفلوآنزا میتواند چشمها را بسوزاند. 


چگونه از سوزش چشم امتناع کنیم

 اگر یک محصولی استفاده میکنید که باعث سوزش چشم شما میشود، اولین کاری که باید انجام دهید این است که برچسب محصول را برای دستورالعمل های خاص بررسی کنید. در بسیاری موارد، شما قادر خواهید بود را بلافاصله با خیال راحت برای کاهش احساس سوزش چشم خود انجام دهید. 

 به عنوان مثال، کودکان و بزرگسالان اغلب در طول ماه های گرم، کرم های ضد آفتاب می گیرند. اگر چه سوزش یا خارش ممکن است در ابتدا قابل توجه باشد، چشم های خود را به آرامی با آب پاک تمیز کنید.

 اگر شما دچار آلرژی هستید، پزشک ممکن است قطره های خاصی از چشم خود را که می تواند باعث کاهش سوزش شما معمولا در طول فصل آلرژی شود می دهد. این قطره ها با داروهای آلرژی خوراکی متفاوت است، که باعث می شود سوزش چشم  را از بین ببرند. 

 اگر مصرف داروهای آلرژیک یا داروهای دیگری که به نظر شما باعث ایجاد سوزش چشمان شما می شود، قبل از اینکه استفاده از آن را متوقف کنید، قبل از قطع مصرف با پزشک خود مشورت کنید.

سوزش چشم ناشی از یک وضعیت خشکی چشم معمولا با استفاده مکرر از قطره های روان کننده چشم (همچنین اشک مصنوعی) نیز کاهش می یابد.   

 اگر ناراحتی شما همچنان ادامه داشته باشد، بگذارید دکتر شما را معاینه کند، چونکه  دیگر درمان های خشکی چشم وجود دارد که موثرترمی باشد و همچنین کمک به کاهش سریع سوزش چشم های شما میشود.

 برای کاهش سوزش چشم میتوان یخ یا بطری های خنک به آرامی بر روی پلک های بسته گذاشته شود که می تواند سوزش چشم ها را تسکین دهد. 

اگر سوزش چشمهای شما با درد یا حساسیت نور بیش از حد همراه باشد، یا اگر دچار تغییر چشم، تاری دید، فلوتر چشم و یا چشمک زدن مقابل نور، ديد چشم دوخته شده و يا ساير علائم غير منتظره باشد، باید فورا به دكتر چشم خود مراجعه کنید.

حتی اگر هیچ کدام از این نشانه های اضافی رخ ندهد، اگرسوزش چشم شما بیش از چند روز طول بکشد، باید به پزشک چشم خود مراجعه کنید.

جهت مشاوره جهت رفع سوزش چشم با دانیال کلینیک از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. 
 
آدرس: سعادت آباد - بلوار دریا - پلاک 30
(برای دیدن آدرس دقیق روی نقشه و مسیریابی روی دکمه WAZE کلیک کنید)
 انواع لنز

آخرين محصولات
لنزهای اسکرال و کاربردهای آن
لنزهای اسکرال و کاربردهای آن
 
لنز نرم
لنز نرم
 
موارد درمان با لنزهای پزشکی
موارد درمان با لنزهای پزشکی
 
لنزهای سخت
لنزهای سخت
 
لنز رنگی
لنز رنگی
 
عفونت چشمی
عفونت چشمی
 
لنز های تماسی قابل تعویض
لنز های تماسی قابل تعویض
 
درمان تبخال چشمی
درمان تبخال چشمی
 
درمان سوزش چشم
درمان سوزش چشم
 
تومورهای چشمی
تومورهای چشمی
 

کلینیک چشم دانیال,لنز رنگی

لنز رنگی اگر چه ممكن است از نگاه مصرف كننده تنها یك وسیله زیبائی و آرایشی محسوب شود اما باید بدانید كه این وسیله یك وسیله طبی است و مانند همه آنچه در طب وجود دارد خالی از عارضه نیست. همه پزشكان به عوارض این لنزها كاملا واقفند و در هنگام تجویز لنز تمام جوانب قضیه را در نظر میگیرند و نكات زیادی را به بیمارانشان یادآور میشوند. نحوه گذاشتن،برداشتن،زمان استفاده، مدت مجاز مصرف و طرز نگهداری لنزها را نكته به نكته به تمام بیمارانشان آموزش میدهند و علائم و نشانه‌های هشدار دهنده را بارها و بارها متذكر میشوند. خانم جوان ذكر شده،در بهترین شرایط و در نهایت خوشبینی فقط شاید با پیوند قرنیه بتواند بخشی از بینائی خود را باز یابد. اگر به مراكز چشم پزشكی مراجعه كنید متاسفانه روزانه با موارد كم و بیش مشابه فراوانی رو به رو خواهید شد.

ادامه مطلب
لنز رنگی , التهاب رنگدانه ای چشم , انواع عفونت های چشمی , التهاب عصب بینایی , انواع لنزهای تماسی , تاثیرات_آلودگی هوا بر چشم و پوست


کلینیک چشم دانیال,متخصص چشم

شاخه‌ای از پزشکی است که با آناتومی، فیزیولوژی و بیماریهای چشم، پلک و مجرای اشکی سر و کار دارد. یک متخصص چشم در تشخیص و درمان بیماریهای طبی و جراحی چشم انسان مهارت دارد. چشم انسان می‌تواند دچار حوادث و بیماریهای مختلف گردد مانند عفونت میکروبی چشم، آب سیاه، آب مروارید، گل مژه، دکولمان شبکیه و ... از آنجا که چشم‌پزشکان بر روی چشم جراحی هم انجام می‌دهند این تخصص تخصصی جراحی و طبی است. متخصص چشم پزشکی کیست؟ تخصص چشم شاخه‌ای از پزشکی است که با آناتومی، فیزیولوژی و بیماریهای چشم، پلک و مجرای اشکی سر و کار دارد. یک متخصص چشم پزشکی در تشخیص و درمان بیماریهای طبی و جراحی چشم انسان مهارت دارد. چشم انسان می‌تواند دچار حوادث و بیماریهای مختلف گردد مانند عفونت میکروبی چشم، آب سیاه، آب مروارید، گل مژه، دکولمان شبکیه و …مقالات تخصصی چشم پزشکی