تاریخ : 1397/04/10 || بازدید : 90


متخصص چشم لنز طبی و لنز رنگی

تومورهای چشمی

 

تومورهای چشمی به عنوان یکی از علل مهم ایجاد نابینایی در کودکان و بزرگسال مطرح می باشد. در حال حاضر اکثر بیماران مبتلا به تومورهای چشمی ، به علت عدم اطلاع و دسترسی به سامانه واحد پذیرش، دچار تاخیر در ارجاع به مراکز مناسب جهت درمان می گردند و در مراحل پیشرفته بیماری مراجعه می نمایند. از آنجا که فاکتور های ژنتیک و محیطی بر روی ابتلا به تومورهای چشمی و نتایج درمان آن موثر می باشد، ایجاد سامانه الکترونیکی جهت ارجاع – تشخیص بیماران و درمان بیماران مبتلا به تومورهای چشمی ضروری می باشد. تا بتوان با بررسی عوامل ژنتیکی و محیطی مسبب این تومورها تماس در جهت کاهش فراوانی و عوارض این بیماری بوده است.

 

 علائم تومور چشم

 

علائم تومورهای چشمی شامل بیرون‌زدگی کره چشم، درد، دوبینی ، قرمزی، تاری دید ، کاهش دید، احساس وجود پرده‌ای مقابل چشم، بالا رفتن فشار ، کج دیدن اجسام و بروز اختلال در میدان بینایی، تورم پلک یا توده قابل مشاهده است. متاسفانه تومور چشم در مراحل اولیه هیچ علامتی از خود نشان نمی دهد و معمولاً پس از گسترش علایمش ظاهر می شود. تومور جسم مژگانی، با گسترش به سمت جلوی چشم، باعث جابجایی عدسی و بروز آب مروارید (کاتاراکت)، گلوکوم (آب سیاه چشم) و بالاخره جلو راندن عنبیه می شود و در این موقع خود را آشکار می کند.

 

شایع ترین سرطان چشم بزرگسالان :ملانوم چشمی یا ملانوما

 

ملانوم چشمی یا ملانوما، شایع ترین تومور چشمی میان بزرگسالان است. این بیماری نوعی اختلال است که در سلول های تولیدکننده ملانوم ایجاد می شود.

 

شایعترین تومور داخل چشمی در بزرگسالان تومور ملانوم بافت مشیمیه چشم است که از سلول های رنگدانه ای مشیمیه نشات می گیرد و شیوع سالانه آن 6 تا 7 نفر در هر یک میلیون نفر است.

 

به لایه مویرگی چشم که بین صلبیه و شبکیه قرار دارد، مشیمیه یا پوستینه می‌گویند. مشیمیه یکی از لایه ‌های ساختمان چشم است که رنگ‌دانه‌دار و حاوی مویرگ ‌های فراوانی است که تغذیه عنبیه و سلول ‌های گیرنده نور شبکیه را برعهده دارد.

 

راه‌های تشخیص سرطان چشم

 

از آن جایی که امکان گسترش سرطان چشم در نواحی دیگر بدن نظیر ریه و کبد بر بیشتر از نیمی از موارد وجود دارد انجام آزمایش خون و آزمایشات تشخیصی XRAY،MRI نیز توصیه می‌شود انجام نمونه برداری پس از عمل جراحی برای کسب اطمینان سرطان بودن ضایعه در چشم نیز در موارد مقتضی صورت می‌گیرد.

 

اگر اندازه  تومور کوچک باشد در مراحل نخستین صرفا تحت نظارت متخصصین قرار می‌گیرد و عمل جراحی به تعویق می‌افتد درمان و نابودی تومور عموما به اختلال  و زوال بینایی در چشم مبتلا منجر می‌شود.

  معمولا در اعمال جراحی قسمت‌هایی از عنبیه و مشنیه بر داشته می‌شود و در صورتی که اندازه تومور بسیار بزرگ باشد کل کره‌ی چشم با عمل جراحی خارج می‌شود پرتو درمانی نیز از موثرترین تدابیر  درمانی به شمار می‌رود که برای جراحی تومورهای کوچک، متوسط و بزرگ بکار می‌رود عمل کرایوتراپی نیز در نابودی تومورهای کوچک کاربرد مطلوبی دارد.


 
آدرس: سعادت آباد - بلوار دریا - پلاک 30
(برای دیدن آدرس دقیق روی نقشه و مسیریابی روی دکمه WAZE کلیک کنید)انواع لنز

آخرين محصولات
لنزهای اسکرال و کاربردهای آن
لنزهای اسکرال و کاربردهای آن
 
لنز نرم
لنز نرم
 
موارد درمان با لنزهای پزشکی
موارد درمان با لنزهای پزشکی
 
لنزهای سخت
لنزهای سخت
 
لنز رنگی
لنز رنگی
 
عفونت چشمی
عفونت چشمی
 
لنز های تماسی قابل تعویض
لنز های تماسی قابل تعویض
 
درمان تبخال چشمی
درمان تبخال چشمی
 
درمان سوزش چشم
درمان سوزش چشم
 
تومورهای چشمی
تومورهای چشمی
 

کلینیک چشم دانیال,لنز رنگی

لنز رنگی اگر چه ممكن است از نگاه مصرف كننده تنها یك وسیله زیبائی و آرایشی محسوب شود اما باید بدانید كه این وسیله یك وسیله طبی است و مانند همه آنچه در طب وجود دارد خالی از عارضه نیست. همه پزشكان به عوارض این لنزها كاملا واقفند و در هنگام تجویز لنز تمام جوانب قضیه را در نظر میگیرند و نكات زیادی را به بیمارانشان یادآور میشوند. نحوه گذاشتن،برداشتن،زمان استفاده، مدت مجاز مصرف و طرز نگهداری لنزها را نكته به نكته به تمام بیمارانشان آموزش میدهند و علائم و نشانه‌های هشدار دهنده را بارها و بارها متذكر میشوند. خانم جوان ذكر شده،در بهترین شرایط و در نهایت خوشبینی فقط شاید با پیوند قرنیه بتواند بخشی از بینائی خود را باز یابد. اگر به مراكز چشم پزشكی مراجعه كنید متاسفانه روزانه با موارد كم و بیش مشابه فراوانی رو به رو خواهید شد.

ادامه مطلب
لنز رنگی , التهاب رنگدانه ای چشم , انواع عفونت های چشمی , التهاب عصب بینایی , انواع لنزهای تماسی , تاثیرات_آلودگی هوا بر چشم و پوست


کلینیک چشم دانیال,متخصص چشم

شاخه‌ای از پزشکی است که با آناتومی، فیزیولوژی و بیماریهای چشم، پلک و مجرای اشکی سر و کار دارد. یک متخصص چشم در تشخیص و درمان بیماریهای طبی و جراحی چشم انسان مهارت دارد. چشم انسان می‌تواند دچار حوادث و بیماریهای مختلف گردد مانند عفونت میکروبی چشم، آب سیاه، آب مروارید، گل مژه، دکولمان شبکیه و ... از آنجا که چشم‌پزشکان بر روی چشم جراحی هم انجام می‌دهند این تخصص تخصصی جراحی و طبی است. متخصص چشم پزشکی کیست؟ تخصص چشم شاخه‌ای از پزشکی است که با آناتومی، فیزیولوژی و بیماریهای چشم، پلک و مجرای اشکی سر و کار دارد. یک متخصص چشم پزشکی در تشخیص و درمان بیماریهای طبی و جراحی چشم انسان مهارت دارد. چشم انسان می‌تواند دچار حوادث و بیماریهای مختلف گردد مانند عفونت میکروبی چشم، آب سیاه، آب مروارید، گل مژه، دکولمان شبکیه و …مقالات تخصصی چشم پزشکی