تاریخ : 1398/05/17 || بازدید : 610


متخصص چشم لنز طبی و لنز رنگی

 باعث التهاب رنگدانه ای چشم 

چه عاملی باعث التهاب رنگدانه ای چشم می شود؟  تصور بر این است که التهاب رنگدانه ای چشم به دلیل وجود نقص در ژن های خاص در بدن ایجاد می شود.

  التهاب رنگدانه ای چشم 

این نقص ها باعث می شوند که سلول های شبکیه بد کار کنند و تخریب آنها شروع شود.

 التهاب رنگدانه ای چشم اغلب ارثی است (در خانواده ها دیده می شود). اگر شما یا همسرتان به التهاب رنگدانه ای چشم مبتلا هستید، احتمال انتقال این بیماری به فرزندتان ۵۰% است. در صورتی که قصد بچه دار شدن دارید، از چشم پزشک تان درخواست مشاوره ژنتیکی کنید. 

آیا درمانی برای التهاب رنگدانه ای چشم وجود دارد؟

 تحقیقات نشان داده اند که ویتامین A می تواند پیشرفت التهاب رنگدانه ای چشم را کند کند. چشم پزشک تان به شما در مورد خطرات و منافع ویتامین A و اینکه مصرف چه مقدار از آن ایمن است، توصیه هایی خواهد کرد. 

در حال حاضر تحقیقاتی در جریان است که دلیل ارثی بودن انواع التهاب رنگدانه ای چشم را کشف کند. وقتی نقص ارثی کشف شود، ممکن است درمانی ابداع شود تا از پیشرفت التهاب رنگدانه ای چشم جلوگیری کند.

 کمک ها و خدمات ویژه کم بینایی می تواند به افراد با دید ضعیف کمک کند که بیشتر فعالیت های زندگی روزمره شان را انجام دهند. در این مورد از چشم پزشک تان سوال کنید. یا اینکه با سازمان های زیر برای کسب اطلاعات و منابع بیشتری که در نزدیکی تان هستند، تماس بگیرید: 

02188373720

 التهاب رنگدانه ای چشم گروهی از اختلالات ژنتیک را در بر می گیرد که بر واکنش شبکیه به نور اثر می گذارند. 

شبکیه لایه ای از سلول های حساس به نور است که در پشت چشم شما قرار دارند و نور را به تکانش عصبی تبدیل می کنند. این تکانش ها از طریق عصب بینایی به مغز فرستاده می شوند و در مغز به صورت تصویر تفسیر می شوند.

 

نشانه های التهاب رنگدانه ای چشم چیست؟

 التهاب رنگدانه ای چشم باعث از دست رفتن تدریجی بینایی می شود. نشانه های آن با کاهش دید در شب و در ادامه از دست دادن دید جانبی شروع می شود. ممکن است برخی افراد در تشخیص رنگ ها مشکل داشته باشند. نرخ تغییر در افراد متفاوت بسته به اختلال ژنتیکی متفاوت است. 

وقتی که دید در شب کاهش می یابد، توانایی تطابق با تاریکی نیز کندتر و کندتر می شود. ممکن است با شرایط زیر مواجه شوید:

 در تاریکی به اشیا برخورد کنید، رانندگی در هوای گرگ و میش یا در شب برایتان سخت شود

در فضاهای دارای نور مصنوعی کم مثل سالن سینما دید ضعیفی داشته باشید
در حالیکه ممکن است بینایی شما در طول روز کاملا طبیعی باشد اما عدم توانایی دیدن در شرایط تاریکی به عنوان “شب کوری” در نظر گرفته می شود.

 از دست رفتن دید جانبی باعث می شود که حرکت کردن دشوارتر شود و مشکلاتی از قبیل عدم توانایی دیدن اشیا در زیر یا در اطراف شما را ایجاد کند. وقتی که نواحی بیرونی دید به آرامی ناپدید می شوند، شرایطی پدید می آید به عنوان “دید تونلی”. افراد زیادی با وجود این شرایط، برای مدتها دید مناسبی دارند. 

در برخی موارد ممکن است ابتدا دید مرکزی تحت تاثیر قرار بگیرد و دیدن جزییات در کارهایی مثل خواندن یا سوزن کردن نخ را با مشکل مواجه کند. به این حالت دیستروفی ماکولار می گویند چون ناحیه مرکزی شبکیه که ماکولا نامیده می شود، آسیب می بیند.مرکز تخصصی چشم دانیال متخصص چشم و بیماری های چشم و همچنین نمایندگی اصلی لنزهای طبی و لنز رنگی با بهترین برندهای دنیا


(برای دیدن نقشه کلیک کنید)انواع لنز

آخرين محصولات
مراقبت هاي لنز
مراقبت هاي لنز
 مراقبت هاي لنز
محلول لنز
محلول لنز
 محلول لنز
نيستاگموس
نيستاگموس
  نیستاگموس
نگهداری لنز طبی
نگهداری لنز طبی
  نگهداری لنز طبی
لنزهای رنگی Freshlook
لنزهای رنگی Freshlook
  لنزهای رنگی freshlook
لنزهای رنگی ILLUSION Color
لنزهای رنگی ILLUSION Color
لنزهای رنگی ILLUSION COLOR
لنز طبی کاسمو
لنز طبی کاسمو
لنزهای طبی کاسمو
لنز فرکانسی
لنز فرکانسی
  لنز فرکانسی
مایع لنز
مایع لنز
  مایع لنز
مایع لنز
مایع لنز
  مایع لنز

مقالات تخصصی چشم پزشکی

سوزش چشم

سوزش چشم می توانند علل مختلفی از جمله ساده و پیچیده داشته باشند و احساس سوزش می تواند ...

بیشتر بخوانید

انواع لنزهای تماسی

لنزها بر حسب جنس، فاصله زماني براي تعويض و قابليت خوابيدن با لنز در شب تقسيم بندي مي شوند.

بیشتر بخوانید

تاثیرات آلودگی هوا بر چشم و پوست

آیا شدنی است، چشم‌های حساس را در هوای آلوده‌ بدون این‌که صدمه‌ای به آنها وارد شود، تمیز و سالم نگه داشت؟

بیشتر بخوانید

مقالات تخصصی انواع لنز و چشم پزشکی

بهترین برند های لنز در دنیا

سوالات متداول و تخصصی لنز

سوالات متداول درباره لنز رنگی، لنز طبی و چشم
جواب: در هر دو این جراحی ها از لیزر برای برداشتن لایه هایی از روی قرنیه استفاده می شود. در لازک این لایه برداری فقط در ناحیه خارجی قرنیه انجام می شود به همین دلیل بعضی از مشکلات در لایه برداری عمل لیزیک ایجاد می شود کمتر بوده اما دوره بهبودی طولانی تر بوده و درد بیشتری هم بعد از جراحی دارد.
جواب: در روش فمتو با استفاده از دستگاه لیزر فمتو سکند قطر کمتری از سطح قرنیه نسبت به لیزیک برداشته می شود و پس از ایجاد بی حسی با قطره چشم فمتو لیزر به قرنیه چشم تابانده می شود و برشی نازکی در سطح قرنیه ایجاد می کند. لایه برش خورده بعد از عمل به جای خود برگردانده می شود تا به عنوان پانسمان طبیعی از بافت جراحی شده محافظت می کند و احتیاجی به بخیه ندارد.
پاسخ: خود عمل چشم غیر از ریکاوری و یا کارهای قبل از عمل معمولا ده دقیقه طول می کشد و بیهوشی کامل ندارد و در اکثر مواقع حتی با قطره چشمی بی حس می کنند
جواب : آب مروارید به کدورت عدسی طبیعی چشم که در عنبیه قرار دارد گفته می شود و زمانی که بخش بزرگی از عدسی کدر می شود و بینایی طرف تا 50 درصد کاهش پیدا می کند باید عمل شود
در حال پاسخ: 1-حداقل سن 18 سال باشد 2- ثابت شدن نمره چشم در یکسال گذشته 3- ضخامت کافی برای قرنیه بعد از عکس برداری 4- نداشتن قوز قرنیه 5- عدم حاملگی و شیردهی 6- نداشتن بیماری های مانند دیابت، روماتیسم
معاینه کامل ساختمان چشم، اعمال و جراحیهای چشم توسط جراحان مجرب، دیدن ته چشم برای بیماران دیابتی، اعمال زیبایی پلک و بوتاکس، گرفتن فشار چشم، تعیین نمره چشم با دستگاههای کاملا کامپی

جهت آشنایی بیشتر با خدمات ما کلیک کنید
تهران - سعادت آباد - بلوار دریا - پلاک 30
برای دیدن آدرس دقیق کلیک کنید

لنز رنگی

لنز طبی

متخصص چشم