تاریخ : 1398/06/17 || بازدید : 223

مقایسه رانندگی با لنزهای زرد و عینک

مقایسه رانندگی با لنزهای زرد و عینکمتخصص چشم لنز طبی و لنز رنگی

مقایسه رانندگی با لنزهای زرد و عینک

یک مطالعه با مقایسه توانایی رانندگان در دیدن عابران پیاده با و بدون عینک رانندگی با لنزهای زرد ، هیچ مدرکی برای حمایت از ادعا مبنی بر بهبود دید در شب هنگام در جاده وجود ندارد. این برخلاف توصیه هایی است که متخصصان مراقبت از چشم انجام داده اند و برای جبران تأثیر تابش خیره کننده چراغهای جلو (HLG) که توانایی های رانندگان را برای دیدن عابر پیاده در شب مختل می کند ، توصیه می کنند.

 

مطالعه منتشر شده در چشم پزشکی JAMA ، توسط الكس دی هوانگ و محققان دیگر اظهار داشت كه این امر می تواند "ارتباط بین شیشه های زرد رنگ و تشخیص عابران پیاده با و بدون HLG تازه وارد" را با استفاده از شبیه سازهای رانندگی با شبیه ساز HLG اندازه گیری كند.

 

بین سپتامبر 2016 تا اکتبر سال 2017 ، 22 نفر در پژوهش در موسسه تحقیقات چشم Schepens شرکت کردند. از شرکت کنندگان خواسته شد تا با استفاده از سه نوع عینک با لنزهای زرد و یک بار با عینک هایی با وضوح روشن ، سناریو های رانندگی شبانه را سه بار رانندگی کنند.

 

هشت شرط مختلف برای هر شرکت کننده مورد استفاده قرار گرفت که برخی از شبیه سازی های رانندگی شامل شبیه ساز HLG نبودند. آنها با توجه به پاسخ آنها نسبت به عابران پیاده روی پیراهن های رنگی مختلف اندازه گیری شدند.

 

در این مطالعه مشخص شده است که ، در هنگام مقایسه با عینک های دارای لنز روشن ، هیچ عینک با لنز زرد باعث افزایش زمان پاسخ دهی به عابران نمی شود. نتایج نشان می دهد که شرکت کنندگان مسن زمان استفاده از عینک با عدسی زرد را در شبیه سازی هایی که با HLG مقابله نکردند ، زمان واکنش کندتری نشان دادند.

 

هنگامی که ماسوف در تلاش برای تعیین چرا لنزهای زرد به نظر نمی رسد تاثیری در دید در هنگام رانندگی در شب داشته باشد ، که این تحقیق به بررسی آن نپرداخته ، نتیجه گرفت که فیلتر در هر سه نوع لنزها بسیار ضعیف است. یک "ارتباط معنی دار" با عملکرد بصری داشته باشید. به طور خلاصه ، لنزها به اندازه کافی زرد نیستند تا تأثیر قابل توجهی در دید در شب نشان دهند.

 

وی با اندازه گیری میزان نوری که به شبکیه و اثرات تابش خیره کننده بر روی میله ها ، نتایج را مورد بررسی قرار داد. وی دریافت که تابش خیره کننده برای 0.22 واحد ورود به سیستم برای جفت اول عینک دید در شب ، 36/0 برای جفت دوم و 37/0 برای جفت سوم کاهش می یابد.

 

وی بیشترین کاهش درخشش را ، 0.37 واحد ورود به سیستم ، "کاهش تابش از 10،000 سی دی / متر مربع به آن را از یک چراغ جلو 4200 سی دی / متر مربع" تشبیه می کند.

 

این مطالعه محدودیت هایی دارد ، از جمله اندازه گروه مطالعه کوچک ، و تحقیقات بیشتری لازم است تا هر دو درک کنند که چرا به نظر نمی رسد که عینک های عدسی با رنگ زرد باعث بهبود دید در شب به ویژه در افراد مسن می شوند.کلمات کلیدیانواع لنز

آخرين محصولات
مقایسه رانندگی با لنزهای زرد و عینک
مقایسه رانندگی با لنزهای زرد و عینک
مقایسه رانندگی با لنزهای زرد و عینک
فشارخون چشم
فشارخون چشم
سوراخ شبکیه
سوراخ شبکیه
دیابت چشم
دیابت چشم
جرقه چشم
جرقه چشم
تنبلی چشم
تنبلی چشم
پرش پلک
پرش پلک
آلرژی های چشم
آلرژی های چشم
تبخال چشم
تبخال چشم
زونا
زونا

مقالات تخصصی چشم پزشکی

سوزش چشم

سوزش چشم می توانند علل مختلفی از جمله ساده و پیچیده داشته باشند و احساس سوزش می تواند ...

بیشتر بخوانید

انواع لنزهای تماسی

لنزها بر حسب جنس، فاصله زماني براي تعويض و قابليت خوابيدن با لنز در شب تقسيم بندي مي شوند.

بیشتر بخوانید

تاثیرات آلودگی هوا بر چشم و پوست

آیا شدنی است، چشم‌های حساس را در هوای آلوده‌ بدون این‌که صدمه‌ای به آنها وارد شود، تمیز و سالم نگه داشت؟

بیشتر بخوانید

مقالات تخصصی انواع لنز و چشم پزشکی

بهترین برند های لنز در دنیا

سوالات متداول و تخصصی لنز

سوالات متداول درباره لنز رنگی، لنز طبی و چشم
جواب: در هر دو این جراحی ها از لیزر برای برداشتن لایه هایی از روی قرنیه استفاده می شود. در لازک این لایه برداری فقط در ناحیه خارجی قرنیه انجام می شود به همین دلیل بعضی از مشکلات در لایه برداری عمل لیزیک ایجاد می شود کمتر بوده اما دوره بهبودی طولانی تر بوده و درد بیشتری هم بعد از جراحی دارد.
جواب: در روش فمتو با استفاده از دستگاه لیزر فمتو سکند قطر کمتری از سطح قرنیه نسبت به لیزیک برداشته می شود و پس از ایجاد بی حسی با قطره چشم فمتو لیزر به قرنیه چشم تابانده می شود و برشی نازکی در سطح قرنیه ایجاد می کند. لایه برش خورده بعد از عمل به جای خود برگردانده می شود تا به عنوان پانسمان طبیعی از بافت جراحی شده محافظت می کند و احتیاجی به بخیه ندارد.
پاسخ: خود عمل چشم غیر از ریکاوری و یا کارهای قبل از عمل معمولا ده دقیقه طول می کشد و بیهوشی کامل ندارد و در اکثر مواقع حتی با قطره چشمی بی حس می کنند
جواب : آب مروارید به کدورت عدسی طبیعی چشم که در عنبیه قرار دارد گفته می شود و زمانی که بخش بزرگی از عدسی کدر می شود و بینایی طرف تا 50 درصد کاهش پیدا می کند باید عمل شود
در حال پاسخ: 1-حداقل سن 18 سال باشد 2- ثابت شدن نمره چشم در یکسال گذشته 3- ضخامت کافی برای قرنیه بعد از عکس برداری 4- نداشتن قوز قرنیه 5- عدم حاملگی و شیردهی 6- نداشتن بیماری های مانند دیابت، روماتیسم
معاینه کامل ساختمان چشم، اعمال و جراحیهای چشم توسط جراحان مجرب، دیدن ته چشم برای بیماران دیابتی، اعمال زیبایی پلک و بوتاکس، گرفتن فشار چشم، تعیین نمره چشم با دستگاههای کاملا کامپی

جهت آشنایی بیشتر با خدمات ما کلیک کنید
تهران - سعادت آباد - بلوار دریا - پلاک 30
برای دیدن آدرس دقیق کلیک کنید

لنز رنگی

لنز طبی

متخصص چشم